Найбільш поширеним і популярним видом підйомно-транспортного устаткування є автонавантажувачі.
Експлуатація електричних навантажувачів та іншого підйомно-транспортного обладнання на електрохід занадто велика розкіш для більшості вітчизняних підприємств, тому послуги спецтехніки дають можливість користуватися необхідною будівельною технікою в будь-який час. Нові світові досягнення і тенденції в області переміщення вантажів і складування, з’явилися в нашій країні в останнє десятиліття. Тільки недавно вітчизняні споживачі дізналися про Транспортувальник палет, штабелери та річтраки і ця техніка стала використовуватися на наших підприємствах. Однак її поширення не можна назвати стрімким і наприклад збирачі замовлень, які використовуються в розвинених економіках повсюдно, у нас поки є екзотикою. Проте, розвиток логістики в нашій країні йде за більш розвиненими країнами.
Проникнення нових технологій йде з відкриттям в нашій країні підприємств світових виробників, поширенням торговельних мереж, в свою чергу наші підприємства переймають передовий досвід і прагнуть застосувати його у своїй роботі. Незабаром використання сучасної техніки стане повсюдною. Світле майбутнє вітчизняної логістики не за горами, а поки переважна більшість наших споживачів традиційно використовують у своїй роботі універсальні і непріхолівие автонавантажувачі.
Автонавантажувач – навантажувач з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), найбільш затребуваний вітчизняними споживачами. Автонавантажувач в свою чергу може бути дизельним (працює на дизельному паливі) і газобензинових (може працювати як на бензині, так і на газі) і є більш універсальним, у порівнянні з електронавантажувачем, оскільки може експлуатуватися, як всередині, так і поза приміщеннями, при будь-яких погодних умовах. Особливо актуальне використання автонавантажувача при низьких температурах, що трапляється в наших широтах досить часто, тоді як використання інших техніки з електроприводом в таких умовах практично неможливо через падіння ємності АКБ, обмерзання електричної частини і інших нещасть, що трапляються з обладнанням при роботі в суворих умовах нашої країни.
Автонавантажувач має більш просту конструкцію, ніж електричний навантажувач, тому для утримання автонавантажувача немає необхідності залучати дорогого висококваліфікованого електронщика, цілком достатньо зусиль досвідченого механіка, який легко розбереться в причинах виниклого дефекту, оскільки конструктивно навантажувачі з ДВС мало відрізняються один від одного. Однак в автонавантажувачі багато тертьових і обертових деталей працюють при високих температурах, тому не дивно, що автонавантажувач вимагає більшої кількості запасних частин і більш частого ремонту. Експлуатувати автонавантажувач досить затратно, для його роботи потрібна велика кількість дорогого палива, ПММ та витратних матеріалів, а список регламентних робіт по обслуговуванню досить великий. Крім того, як правило автонавантажувач працює шумно і до того ж, виробляє тепло, так само автонавантажувачі не відрізняються екологічністю, оскільки виділяють вихлопні гази, тому автонавантажувач застосовується для роботи на відкритому повітрі або ж в добре провітрюваних приміщеннях, виняток становить газобензиновий навантажувач при роботі на газі його можна застосовувати в приміщеннях при цьому газобензиновий автонавантажувач є більш тихим, в порівняння з навантажувачем оснащеними дизельним двигуном.
Для нейтралізації виділяються вихлопних газів часто автонавантажувач постачають спеціальними каталітичними нейтралізаторами вихлопними газами (каталізаторами), однак вони вимагають періодичної заміни, що до речі в нашій країні практично ніколи не робиться, і досить швидко виходять з ладу, особливо, якщо власник автонавантажувача використовує для роботи неякісне паливо .
Незважаючи на наявні у автонавантажувача явні недоліки, за відсутності розвиненої інфраструктури, автонавантажувач служить незамінним помічником на будь-якому складі або виробництві в усіх, навіть найвіддаленіших, куточках нашої країни.