Управляти погодою на планеті людство поки що не навчилося, але коригувати мікроклімат у межах окремого приміщення цілком.
Можливість встановити комфортну температуру дорогого вартує. Щоб це відчути, достатньо встановити кондиціонер Рівне або дочекатися приходу холодів, або почати вмирати від літньої спеки. Поговоримо про другий сценарій. Проти спеки і задухи можна використовувати вентилятор, наприклад, але більшість віддає перевагу більш потужній і просунутій зброї.
Як обирати кондиціонер для дому? Рекомендації прості. Визначтеся з базою (типом та потужністю), потім вибирайте додаткові характеристики (наприклад, режими осушення та обігріву, вентиляції та покращення якості повітря, елементи розумного будинку) та енергоефективність (доцільно брати А або вище).
Типи
У квартирах та приватних будинках використовуються 3 основні різновиди:
- Спліт-система складається з 2 блоків, вуличного та внутрішнього. Перший – компресор, що охолоджує або нагріває повітря. Другий, який вішається усередині квартири, відповідає за циркуляцію повітря у ній. Такий кондиціонер справляється із площею до 50 квадратних метрів. Цікавий підтип – мультиспліт-система. Вона підійде для багатокімнатних приміщень: у кожному розміщується свій внутрішній блок, а зовнішній вішається загальний. Касетний підтип підходить для приміщень понад 50 кв. Для монтажу необхідна навісна стеля. На відміну від звичайного спліту, касетний агрегат постійно оновлює повітря в кімнаті, засмоктуючи його з вулиці.
- Мобільний кондиціонер – компактний переносний варіант. Він не вимагає особливого монтажу, просто ставиться на підлогу і викидають кінчик шланга за вікно (туди йде тепле повітря). Справляється з 20 кв. Відмінний варіант для невеликого дачного будинку або орендованої квартири.
- Віконний встановлюється у віконний отвір. У нього єдиний корпус, який має наполовину стирчати надвір. Тому прилад або з’їдає частину віконного отвору (раму потрібно вибирати поменше, з урахуванням габаритів кондиціонера і ставити після нього), або господарі житла роблять для цього в стіні поряд з вікном суцільну дірку (досить значну). Віконний кондиціонер шумить під час роботи, проте коштує недорого.
Потужність
Якщо стелі до 3 м, то потужність приладу, що рекомендується, — 1 кіловат на 10 квадратних метрів. Для кімнати, яка інтенсивно освітлюється та прогрівається сонцем, накиньте 25–30%. Велика кількість побутової техніки, що працює, теж виробляє тепло, тому на кожну машину додайте 0,2–0,3 кВт. Кожна людина, яка постійно перебуває в кімнаті, потребує плюс 100 Вт. Також бажано при розрахунку потужності взяти запас метрів 5.